Z czym łączyć trawy ozdobne by ładnie wyglądały w ogrodzie?

Każdy ogrodnik chce mieć piękny ogród, który będzie piękny, kolorowy i pachnący. Dobrze jest wiedzieć, z czym można łączyć dane rośliny, by pięknie wyglądały.

Z czym można łączyć trawy ozdobne?

Trawy ozdobne są piękne i mogą rosnąć w różnych miejscach ogrodu. Warto zatem wiedzieć, z czym łączyć trawy ozdobne, by wszystko ze sobą znakomicie tworzyło spójną całość. Bardzo dobrze trawy ozdobne łączą się z bylinami takimi jak: żurawki, rozchodniki czy jeżówki. Można również połączyć trawy ozdobne z hortensjami czy z szałwiami. Takie trawy znakomicie sprawdzą się również w połączeniu z różnymi kolorowymi krzewami. Ozdobne trawy mogą być posadzone również obok magnolii czy forsycji. Dzięki temu taka ozdobna trawa będzie przepięknie wyglądała razem z innymi kolorami.

Kiedy można sadzić trawy ozdobne?

Warto pamiętać, że trawy ozdobne są roślinami wieloletnimi. Dlatego dobrze jest przemyśleć miejsce, w którym mają rosnąć te rośliny. Najlepszym terminem na sadzenie trawy ozdobnej jest wczesna wiosna. Dobrze jest poczekać do momentu, aż przejdą ostatnie mrozy i ziemia nie będzie już zmarznięta. Trawy ozdobne lubią miejsca dobrze nasłonecznione, dzięki czemu można je sadzić praktycznie w każdym miejscu w ogrodzie. Należy pamiętać, by zaraz po posadzeniu obficie podlać sadzonkę. Dobrze jest też podlewać codziennie trawy ozdobne przez pierwsze dni, po wsadzeniu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza roślina się przyjmie i będzie bujnie rosła.

Gdzie można kupić nasiona lub sadzonki trawy ozdobnej?

Nasiona oraz sadzonki trawy ozdobnej można kupić w każdym sklepie ogrodniczym. Można również je kupić w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dzięki temu dostęp do takiej trawy ozdobnej jest bardzo przystępny. Warto się zastanowić tylko, czy chcemy sadzić trawę ozdobną od nasion, czy od sadzonek. Gdy mamy duży ogródek, to można sobie pozwolić na to, by posadzić zarówno nasiona, jak i sadzonki. Dzięki temu będziemy mieć porównanie, które rośliny będą lepiej rosły w naszym ogródku. Jest to też dobre doświadczenie, przez co można na kolejny sezon kupić nasionka lub sadzonki, w zależności od tego, co lepiej się u nas utrzyma.

Trawy ozdobne można wybrać w różnych kolorach. Warto też zastanowić się nad rozmiarem trawy. Można wybrać trawy, które rosną niezbyt wysoko, oraz takie, które będą mogły przykrywać inne rośliny. Przed kupnem sadzonek trawy ozdobnej dobrze jest przyszykować odpowiednio miejsce do włożenia tam sadzonki. Dzięki temu nasza trawa będzie mogła się dobrze ukorzenić.

Przeczytaj więcej na polystone.pl

Redakcja pgreen.com.pl