Czy dom z basenem to w dzisiejszych czasach luksus?

Często zastanawiamy się, dokąd zmierza nasze życie, zwłaszcza, jeżeli przytłaczają nas problemy. Albo zarabiamy, albo nie, a jeżeli już tak, to pieniądze szybko się rozchodzą, a my zastanawiamy się, dokąd uciekają? Zwracamy uwagę na nasze wydatki, gdy zaczynamy oszczędzać na konkretny cel, jak edukacja, podróże, samochód czy dom. Obecnie są to dziedziny, tak naprawdę należące do naszych podstawowych potrzeb.
Czy stać nas na nie? Nie zawsze, ale metodą małych kroczków możemy zwiększyć nasze wpływy w coraz większym stopniu. Jak zdobyć to, co obecnie jest w sferze naszych marzeń?

W jaki sposób zakosztować odrobinę luksusu w naszym codziennym życiu?

Zastanówmy się, co sprawia, że się uśmiechamy? Może wystarczy nam do szczęścia ładna pogoda, ale mogą to być także gadżety elektroniczne, przejażdżka samochodem, czy rowerem, a może mamy zupełnie odlotowe pomysły, jak np. lot balonem?

Na wszystko są sposoby. Możemy założyć sobie plan, według którego chcemy działać. I tak, możemy codziennie przeznaczyć jakąś małą kwotę pieniędzy na zupełnie zbyteczną rzecz, która jednak poprawi nasze samopoczucie. Może to być kawa z ulubionej kawiarni, lub coś smacznego do jedzenia, czyli coś, co spokojnie możemy przygotować taniej w domu, ale ten „zbytek luksusu” może nam bardzo poprawić nastrój. Jeżeli jesteśmy fanami książek lub muzyki, czy filmów, możemy np. raz na tydzień kupić sobie książkę, płytę z muzyką lub filmem, na które normalnie szkoda nam pieniędzy. W tym przypadku możemy także zapisać się do biblioteki multimedialnej, lub kupić abonament w jednej z wielu dostępnych platform z dostępem do muzyki, książek, czy filmów. Nie żałujmy sobie środków na rzeczy, które przynoszą nam radość!

Jeżeli marzy nam się coś większego, jak np.: lot balonem, przejażdżka samochodem, czy dom z basenem, załóżmy sobie plan kilkumiesięczny, krótszy lub dłuższy okres czasu, przez który systematycznie będziemy oszczędzali jakąś kwotę z wypłaty. I potraktujmy to zupełnie serio! Możemy oznaczyć datę końcową na przypadające urodziny, imieniny, bądź święta, tak, aby nasze wyrzeczenia miały efekt w postaci nagrody w dniu dla nas znaczącym.

Odjazdowe pomysły, jak np. lot balonem, dodatkowy kurs jazdy, czy przejażdżka szybkim samochodem, możemy zrealizować za pomocą kupna vouchera na taką jednodniową eskapadę. Jeżeli marzy nam się dom z basenem, możemy wynająć na weekend taki dom, pięknie położony w górach, czy też nad morzem, lub jeziorem. Wszystko w zasięgu naszych możliwości!

Czy możemy sobie pozwolić na bogatsze życie?

Podobno bogacze też mają problemy finansowe, przede wszystkim polegające na tym, żeby utrzymać wysoki poziom życia. Niejedna osoba chętnie by się zamieniła! Luksusowy samochód, czy nowoczesny dom z basenem to obiekty marzeń, które nie tylko osoba majętna może spełnić. Obecnie dostępne są możliwości wynajmu tych dóbr, na które nawet przeciętnie zarabiająca para, lub małżeństwo może sobie pozwolić. Wystarczy wybrać lokalizację oddaloną od centrum miasta, lub całkiem poza miastem, tak aby wypośrodkować koszt wynajmu domu, na rzecz większej odległości od naszego miejsca pracy.

Luksusowy samochód może być także w zasięgu naszych możliwości, bowiem jest obecnie wiele firm, które oferują najem samochodu na tzw. abonament. Podpisujemy umowę na cały rok, ale płacimy abonament miesięczny, co przekłada się na niższe koszty. Razem z autem możemy wykupić różne warianty jego ubezpieczenia i rozłożyć płatność na większą ilość rat. Tym sposobem możemy zmieniać samochód nawet co rok, i to także auto z wyższej półki cenowej.
Podróże w egzotyczne miejsca to także obiekty westchnień wielu osób. Wystarczy jednak skorzystać z ofert tzw. first minute lub last minute, żeby zaoszczędzić około 30-40.% ceny. Oferty first minute dla wczasów w wakacje zamawia się na przełomie grudnia i stycznia, a oferty wczasów zimowych, w tym na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, pod koniec czerwca i na początku lipca. Jeżeli nasze życie nieustannie się zmienia i nie jesteśmy w stanie zaplanować wyjazdu z tak dużym wyprzedzeniem, możemy skorzystać z oferty last minute. Polegają one na tym, że kupujemy wczasy z wylotem w przeciągu nadchodzącego tygodnia. Oferty last minute wymagają nieco otwartości, bowiem nie zawsze uda nam się wybrać tam dokąd chcieliśmy, ale za to można upolować naprawdę fajne wczasy. Zobacz także: https://pgreen.com.pl/nowoczesny-taras-o-czym-nalezy-pamietac-urzadzajac-taras/

Jak wieść dostatnie życie?

Jeżeli jest już nas stać na dom z basenem projekt, luksusowe auto i najnowsze nowinki technologiczne, to zastanawiamy się, jak ten stan utrzymać? Może nawet stać nas na zrezygnowanie z pracy, ale jednak dla dobrego samopoczucia i kontaktów z innymi ludźmi, lepiej będzie zachować dotychczasowe stanowisko, lub zająć się czymś zupełnie nowym, niezrealizowanym marzeniem w innej dziedzinie? Możemy także rozpocząć pracę charytatywną, np w jakiejś fundacji bliskiej naszemu sercu, lub sami założyć fundację.
Wbrew pozorom, utrzymanie w posiadaniu tego, co udało nam się zgromadzić jest niezbyt proste. Wraz ze wzrostem naszych dochodów, pojawiają się bliscy lub dalecy krewni, którzy z chęcią skorzystaliby z owoców naszej pracy. W takiej sytuacji pomaga jasno sprecyzowana asertywność, lub trzymanie wysokości naszych zarobków w ścisłej tajemnicy.

Droga do bogactwa jest kręta i nie usłana różami, a wieloma latami wyrzeczeń i samozaparcia. Jednak po drodze do tego szczytu marzeń możemy pozwolić sobie na odstępstwa od wytyczonej ścieżki, czyli na odrobinę luksusu w każdej postaci. Zacznijmy od pysznej kawy, i z biegiem czasu zwiększajmy poziom luksusu, na który nas będzie stać. Te małe odstępstwa sprawią, że łatwiej nam będzie w dążeniu do wytyczonego celu, który w efekcie może przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania. To z kolei wyzwoli w nas energię do dalszego działania. Droga do celu jest równie ważna , jak sam cel, więc zwróćmy uwagę na to, aby pozwolić sobie na luksusowe dla nas przyjemności, które sprawią nam czystą frajdę. Dzięki temu inaczej spojrzymy na szczęście i bogactwo, a dom z basenem, czy drogi samochód nie będą już postrzegane przez nas jako nieosiągalny luksus.

Redakcja pgreen.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *