Jak wybrać kosiarkę spalinową?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór kosiarki spalinowej z napędem nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie kwestie wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Produkt powinien być przede wszystkim bezawaryjny, łatwy w obsłudze i bezawaryjny. Ponadto decyzja powinna być również uzależniona od sposobu pracy, rodzaju silnika czy dostępnością dodatkowych funkcji.

Dlaczego kosiarka spalinowa będzie dobrym wyborem?

Jak wiadomo obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kosiarek. Należy jednak mieć świadomość, że główny podział będzie obejmował kosiarkę elektryczną, ręczną i spalinową. Omawiane rozwiązanie doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy użytkownik nie posiada trawnika dużych rozmiarów. Produkt jest bowiem niezwykle wygodny w użyciu. Dana osoba nie musi również zmagać się z ciągnącymi kablami, które mogą bardzo utrudniać pracę.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klienci bardzo często zastanawiają się, czy lepszą opcją będzie zaopatrzenie się w małą kosiarkę, czy dopłacenie i zakup większej. Oczywiście praktycznie zawsze lepiej jest posiadać większe urządzenie. Będzie ono pracowało nie tylko szybciej, ale również dokładniej. Ponadto znacznie lepiej poradzi sobie z dłuższą trawą.

Na kosiarkę spalinową z jakim silnikiem warto się zdecydować?

Należy mieć świadomość, że w przypadku wyboru silnika najbardziej istotne znaczenie będzie miała jego moc. Oczywiście będzie ona miała przełożenie zarówno na długość, jak i szerokość noża. Osoby posiadające większy trawnik powinny zainwestować w urządzenie o konkretnej mocy. W przeciwnym razie może dojść do zapchania kosiarki. Ponadto użytkownik nie będzie usatysfakcjonowany z jej pracy.

Jaka moc w kosiarce spalinowej będzie właściwa? Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będą urządzenia o mocy oscylującej od 4 do 6 KM. Wspomniane parametry w zdecydowanej większości przypadków są łączone z szerokością koszenia wynoszącą około 50 cm. Należy mieć świadomość, że jest to wystarczająca wartość, by objąć dużą powierzchnię trawy. Nie można oczywiście zapomnieć, że kosiarki z napędem będą potrzebowały znacznie większej mocy. Rekomendowane jest zatem wzięcie pod uwagę tego faktu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Warto również zwrócić uwagę czy urządzenie będzie posiadało silnik dwusuwowy czy czterosuwowy. Godny uwagi jest fakt, że produkty z silnikiem dwusuwowym będą nie tylko wykorzystywały zdecydowanie więcej paliwa, ale również emitowały więcej spalin i hałasu. Należy jednak pamiętać, że są lżejsze i posiadają większą moc. Doskonale zdadzą zatem egzamin na nierównym terenie. Z kolei kosiarki spalinowe z silnikiem czterosuwowym będą emitowały mniej spalin, jednak użytkownik nie będzie miał tak dużego komfortu podczas manewrowania.

Jakie zalety mają kosiarki spalinowe z napędem wyprzedaż

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba klientów bardzo poważnie zastanawia się czy kupić kosiarkę spalinową z napędem czy bez. Jest to bardzo ważna decyzja. Będzie bowiem przekładała się na komfort pracy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku urządzeń, które są wyposażone w napęd na koła, koszenie będzie znacznie prostsze. Użytkownik nie będzie musiał bowiem pchać kosiarki. Jedyną czynnością, jaką trzeba wykonać jest sterowanie produktem, by kosił w określonym miejscu.

Godny uwagi jest fakt, że kosiarki spalinowe z napędem w zdecydowanej większości przypadków bazują na funkcjonowaniu przekładni kątowej. Na rynku dostępne są także urządzenia z przekładniami ślimakowymi lub wałem kardana. Warto wiedzieć, że są to jednak znacznie droższe rozwiązania. Należy mieć świadomość, że kosiarki z napędem na tylne koła świetnie sprawdzą się na nierównym terenie. Urządzenia tego typu są przeważnie większe. Dzięki temu sterowanie kosiarką nie powinno stanowić dla danej osoby większego problemu. Specjaliści rekomendują kosiarki spalinowe z elektrycznym rozrusznikiem. Warto wiedzieć, że dzięki wspomnianej funkcji uruchomienie sprzętu będzie odbywało się za pomocą przyciśnięcia jednego guzika. Zobacz również: https://pgreen.com.pl/sadzenie-i-uprawa-pomidorow-jak-podlewac-pomidory/

Czy warto zdecydować się na kosiarkę spalinową bez napędu?

Argumentem przemawiającym za zaopatrzeniem się w kosiarkę spalinową bez napędu jest znacznie niższa cena. Oczywiście nie oznacza to, że obecnie na rynku nie ma produktów bardzo wysokiej jakości. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ogromnym atutem omawianych produktów jest niższa waga. Będzie to miało duże przełożenie na komfort koszenia. Należy mieć świadomość, że największe różnice będą widoczne w przypadku trawników, na których użytkownik będzie musiał wykonać dużą liczbę skrętów. Ponadto kosiarki, które nie są wyposażone w napęd zdadzą egzamin na niewielkich terenach, gdzie nie będzie potrzebne wspomaganie. Nie można zapomnieć, że koszt serwisowania urządzeń z napędem będzie większy. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się kosiarki spalinowe z mulczowaniem. Wspomniana funkcja jest bowiem odpowiedzialna za rozdrabnianiu ścinanej trawy.

Redakcja pgreen.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *