Mieszkanie w kamienicy, czy warto?

Wiele osób mając przed sobą kupno mieszkania zastanawia się, w jakie zainwestować, aby mieć pewność, że przez długie lata będziemy chętnie tam przebywać. Musimy być bowiem pewni, że rzeczywiście wybraliśmy dobrze i rozważyć wszystkie za i przeciw. Możemy bowiem kupić mieszkanie deweloperskie, w bloku, a także w starej kamienicy. Jeśli zależy nam na dużej powierzchni mieszkania, a także chcemy zdecydować się na te wyjątkowe pod względem ułożenia pomieszczeń, to mieszkanie w kamienicy może okazać się dla nas najlepszym wyborem. Ma bowiem niewątpliwe plusy, które przeważają nad minusami według wielu osób, które decydują się na jego kupno.

Mieszkanie w starej kamienicy, na jakie plusy możemy liczyć?

Mieszkanie w starej kamienicy niewątpliwie ma swój urok. Możemy być pewni, że będzie miało nie tylko duszę, ale także zapewni nam o wiele większe możliwości, bo jego metraż jest zazwyczaj o wiele większy. Plusem jest także fakt, że możemy liczyć na o wiele wyższe sufity i balkon, który często jest niestandardowych rozmiarów, co daje zdecydowanie więcej opcji aranżacji. Jednak, jeśli chcemy, aby mieszkanie w kamienicy było rzeczywiście takie jak chcemy, to warto zdecydować się na takie, w którym została wymieniona instalacja, a także dokładnie sprawdzić ogrzewanie i łazienkę.

Na co uważać kupując mieszkanie w starej kamienicy?

Przede wszystkim musimy sprawdzić ogrzewanie, a także łazienkę. Najpewniej była ona wykonana później niż wybudowany został blok, dlatego należy sprawdzić, czy mieszkając tam nie natrafimy na żadne niespodzianki. Kolejną kwestią, którą warto sprawdzić jest ta dotycząca instalacji. Warto wybierać te mieszkania, które rzeczywiście zostały wyremontowane w całości, łącznie z instalacją. To zmniejszy nam koszty i sprawi, że o wiele szybciej będziemy mogli przeprowadzić się do naszego nowego mieszkania bez konieczności wykonania remontu, co jest bardzo ważne.

Mieszkanie w kamienicy opinie, które warto brać pod uwagę

W internecie krąży bardzo wiele opinii na temat mieszkania w kamienicy, jednak nie koniecznie pochodzą one od osób, które miały styczność z takim mieszkaniem osobiście. Warto wierzyć wyłącznie osobom, które miały lub mają takie mieszkanie. Możemy od nich dowiedzieć się bardzo wielu wskazówek, które pozwolą nam dobrać najlepsze opcje związane z mieszkaniem i nie narazimy się na dodatkowe koszty już w trakcie mieszkania. Jest to bardzo ważne i warto zadbać, aby tak właśnie było i cena, którą będziemy musieli ponieść za mieszkanie, a także remont nie była na tyle wysoka, że nas ostatecznie przerośnie. Niemniej jednak mieszkanie w starej kamienicy ma wielu zwolenników, bo daje ogromne możliwości. Możemy liczyć tutaj na niezapomniany klimat, urok, a także mamy zdecydowanie więcej możliwości aranżacji wnętrza. Jeśli więc liczymy na te cechy, to najpewniej mieszkanie w kamienicy sprawdzi nam się doskonale.

Mieszkanie w zabytkowej dzielnicy

Bardzo ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o mieszkanie w kamienicy, a raczej jego kupno jest fakt, że najpewniej mamy tutaj do czynienia z zabytkiem. Jest to dla wielu plus, jednak musimy pamiętać, że ma to swoje minusy. Nie wszystkie prace będziemy mogli w mieszkaniu przeprowadzić, chyba że zgodzi się na to konserwator zabytków, co nie zawsze się zdarza. Musimy mieć to na uwadze i dokładnie sprawdzić, czy będziemy w stanie obyć się bez tego, czy też nie. W późniejszym okresie możemy się bowiem bardzo rozczarować, jeśli kupimy mieszkanie, a nie będziemy mogli wykonać tego, co tak naprawdę chcemy. Wiele osób decyduje się także na kupno mieszkania bez łazienki, co w kamienicy zdarza się dosyć często i musimy wiedzieć, że należy najpierw sprawdzić, czy jej wykonanie w naszym mieszkaniu będzie w ogóle możliwe. Kiedy nie dopilnujemy tego, to może okazać się, że nie będziemy mogli jej wykonać i w tej sytuacji jak najszybciej będziemy chcieli pozbyć się mieszkania, które dopiero co kupiliśmy. Dlatego warto sprawdzić wszystko, jeszcze zanim podpiszemy umowę kupna.

Mieszkanie z duszą

Wiele osób decyduje się na kupno mieszkania w kamienicy nie tylko ze względu na korzystną cenę, ale także możemy tutaj liczyć na kupno mieszkania, które rzeczywiście ma nie tylko duszę, ale także niepowtarzalny klimat. Mamy więc możliwość dysponowania pomieszczeniami, które sprawią, że będziemy się w nich naprawdę doskonale czuć. Wiele mieszkańców kamienic to właśnie tę cechę wymieniają, za kluczową i decydującą, która przeważyła nad kupnem mieszkania w kamienicy, a nie w bloku, czy deweloperskiego.

Bogata historia danego budynku

Budynek, w którym mieści się mieszkanie w kamienicy ma najpewniej bardzo bogatą i interesującą historię. Mamy więc pewność, że zastaniemy tam niezapomniany i niepowtarzalny klimat i urok. Jednak nie musimy obawiać się, że nie będzie możliwości przeprowadzenia remontu na tyle, aby mieszkanie w kamienicy wyglądało nowocześnie. Możemy liczyć na to, że przy odpowiedniej wyobraźni i wykorzystaniu metrażu będziemy w stanie przeprowadzić remont tak, że każdy kąt będzie prezentował się wprost doskonale. Wiele osób właśnie z tego względu decyduje się poszukać swojego miejsca na ziemi właśnie w kamienicy, gdzie możemy dokładnie sprawdzić nie tylko wady danego mieszkania, ale także wybrać metraż, którego cena będzie zdecydowanie niższa, niż tego deweloperskiego.

Niższa cena mieszkania

W czasie, kiedy ceny mieszkań znacząco wzrosły możemy liczyć na to, że kamienica da nam możliwość kupna większego, za niższą cenę. Tym bardziej że to właśnie je jesteśmy w stanie kupić od osób prywatnych i płacimy cenę całościową, a nie za metr. Kiedy więc nie stać nas na kupno mieszkania w bloku, czy deweloperskiego, a liczymy na większy metraż, to zdecydowanie warto pomyśleć o kamienicy i tam szukać dla siebie wymarzonej opcji. Tym bardziej że opcji wyboru, oraz miejsc w internecie z ogłoszeniami o chęci sprzedaży mieszkań jest tak dużo, że bez problemu wybierzemy dla siebie tę najlepszą z możliwych opcji, co jest najważniejsze. Zobacz także: https://pgreen.com.pl/wycena-nieruchomosci-kiedy-trzeba-korzystac-z-uslug-specjalisty/

Dla kogo mieszkanie w kamienicy?

Przede wszystkim będzie to idealny wybór dla każdej osoby, która liczy na kupno mieszkania z duszą. Kamienica zapewnia niesamowity urok i klimat, na który bardzo wiele osób liczy. Ponadto możemy także liczyć na niższą cenę, za większy metraż, więc jeśli jest to czynnik kluczowy dla kogoś, to kamienica być może okaże się opcją idealną. Mieszkanie w starej kamienicy to także idealne rozwiązanie dla osób poszukujących mieszkania z dużym balkonem, bo to tam możemy znaleźć takie opcje i wykorzystać je dokładnie tak jak chcemy. Osoby interesujące się historią i doceniające budynki zabytkowe z całą pewnością również najlepiej odnajdą się w mieszkaniu w starej kamienicy. Najpewniej bowiem natrafimy na zabytek, który będziemy mogli odnawiać, co dla wielu osób jest najzwyczajniej w świecie prawdziwą przyjemnością. Możemy więc liczyć na ogromne możliwości, kiedy sprawdzimy wszystkie wady mieszkania, które chcemy kupić.

Redakcja pgreen.com.pl