Jakie są najładniejsze krzewy zimozielone?

Najładniejsze krzewy zimozielone nie zrzucają liści na zimę. Bukszpany, wrzosy oraz rododendrony to bardzo piękne rośliny. Warto podkreślić, że krzewy zimozielone zdobią ogród przez cały rok – podobnie jest z iglakami. Szczególnie uwielbiane są niskie, szybko rosnące rośliny oraz bujne krzewy.

Inne popularne krzewy zimozielone

Często sadzonym w Polsce krzewem jest lawenda wąskolistna. Jest to niewielkich rozmiarów krzew ozdobny – ma on niebywałe właściwości. Przede wszystkim lawenda wąskolistna uchodzi za niezwykle pożyteczną roślinę, ponieważ skutecznie odstrasza kleszcze i jest świetnym sposobem na nornice. Krzew ten urasta do wysokości około 50 centymetrów. Warto podkreślić, że lawenda wąskolistna posiada wąskie, szarozielone listki. Często spotykana jest również irga płożąca, która tworzy urokliwy dywan ogrodowy, dorastając przeważnie do wysokości piętnastu centymetrów. Kalmia wąskolistna jest również pięknym krzewem. W Polsce nie jest on jeszcze popularny. Warto podkreślić, że dorasta maksymalnie do 1 m. Ponadto ma skórzane oraz lancetowate liście. Trzeba wspomnieć o tym, że podczas surowej zimy może przemarzać, dlatego musimy sadzić go w miejscu osłoniętym i ciepłym.

Najładniejsze krzewy zimozielone

Warto podkreślić, że większość roślin sadzonych w ogrodzie traci jesienią swoje liście, przygotowując się do zimowego snu. Należy pamiętać, że krzewy zimozielone iglaste oraz liściaste, zachowują igły i liście przez wszystkie miesiące w roku. W czasie wyboru zimozielonych krzewów ozdobnych najlepiej pamiętać, iż wiele z nich gorzej znosi mrozy. Trzeba też wspomnieć o tym, że krzewy ozdobne zimozielone liściaste będą odporne na trudne warunki, jednakże dalej wymagają szczególnej atencji. Żebyśmy zmniejszyli ryzyko przemarznięcia, najlepiej będzie je posadzić w miejscach, które są odsłonięte od wiatru. Nierzadko musimy również zabezpieczyć krzewy przed mrozem. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na kupno wieloletnich, liściastych krzewów, to z pewnością pierwszy nasz wybór będzie ukierunkowany na bukszpany. Są to bardzo piękne krzewy, które zachwycą niejedną osobę. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ bukszpan to najpopularniejszy krzew goszczący w ogrodach przydomowych. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że krzew ten jest w stanie urosnąć nawet do dwóch metrów wysokości.
Oprócz tego przy odpowiednich warunkach uprawy dorasta nawet i do ośmiu metrów. Należy pamiętać, że jest to roślina, którą można uprawiać jako niską, średniowysoką, a także wysoką. Jedyne czego wymaga to żyznej i przepuszczalnej gleby – najlepiej jeśli będzie bogata w wapń.

e-krzesla.pl

Redakcja pgreen.com.pl