Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp to niewielkie, ale niezwykle istotne części tego domowego sprzętu AGD. Każdy posiadacz urządzenia Sharp lub od innego producenta powinien pamiętać o regularnej wymianie filtrów w takiej częstotliwości, jaką zaleca producent. Gdzie kupować filtry? Sięgać po oryginały czy zamienniki? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule poniżej. 

Gdzie kupować filtry?

Filtry do oczyszczaczy i innych urządzeń AGD można kupować stacjonarnie lub online. Z roku na rok rośnie liczba osób, które przerzucają się na e-zakupy. Nic w tym dziwnego – można je zrobić o dogodnej dla siebie porze, a wystarczy do tego telefon lub inne urządzenie z dostępem do internetu. Asortyment sklepu internetowego łatwo posortować – stosując odpowiednie filtry można zawęzić wyniki wyłącznie do produktów, jakie nas interesują (np. zestaw filtrów do oczyszczacza powietrza Sharp KI-G75EU-W).  

Atutem e-zakupów jest oszczędność czasu na dojazdy i stanie w korkach, a także kolejkach do kas. Asortyment wirtualnych punktów z filtrami jest zazwyczaj dużo bogatszy niż stacjonarnych, a ceny niższe. 

Jak kupować filtry do oczyszczacza powietrza Sharp?

By mieć pewność, że kupi się odpowiednie filtry do oczyszczacza powietrza Sharp, dobrze jest przeczytać dokładnie opis produktu w e-sklepie. Zazwyczaj sklepy internetowe, na przykład FilterBank, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i maksymalnie to upraszczają. Na stronie każdego produktu znajduje się lista urządzeń, do jakich dany model filtra pasuje. Można też samodzielnie posortować wyniki – przejść do kategorii nadrzędnej Filtry do oczyszczaczy powietrza, następnie do marki Sharp, a kolejno do posiadanego modelu oczyszczacza – na przykład FP-F30EU-H. 

Filtry do oczyszczacza powietrza Sharp – oryginały czy zamienniki?

Galopująca inflacja i stałe podwyżki cen praktycznie wszystkich rodzajów artykułów owocują tym, że szuka się przeróżnych oszczędności i optymalizuje domowe wydatki. Dobrym patentem, by trochę zaoszczędzić, jest wybór filtrów do oczyszczacza powietrza Sharp w wersji tańszego zamiennika. Taki produkt nie ustępuje jakością i wydajnością oryginalnym i droższym częściom. Zamienników nie trzeba częściej wymieniać. Wiele sklepów i e-sklepów oferuje zamienniki markowych filtrów, w tym także do urządzeń Sharp. Zazwyczaj są one oznaczone jako zamienniki, więc nietrudno rozpoznać je na półkach. 

Jak często wymieniać filtry do oczyszczacza powietrza Sharp?

Najlepiej przeczytać dokładnie instrukcję dołączoną do opakowania oczyszczacza powietrza. W urządzeniach marki Sharp – w zależności od konkretnego modelu – znajdują się różne rodzaje filtrów i w różnej liczbie. Najczęściej są to:

  • filtry HEPA
  • filtry węglowe 
  • filtry wody

Co prawda Sharp obiecuje, że filtry HEPA w ich urządzeniach wymienia się bardzo rzadko – raz na 10 lat – ale biorąc pod uwagę poziom zanieczyszczeń w naszym kraju bezpieczniej jest przyjąć, że należy to zrobić raz na 2-3 lata. Warto wspomnieć, że prostym patentem przedłużającym okres użytkowania filtra i zwiększającym wydajność oczyszczacza, jest regularne odkurzanie.

Redakcja pgreen.com.pl