Jaką kuchenkę mikrofalową wybrać?

Jednym ze sprzętów, bez którego większość osób nie wyobraża sobie życia, jest kuchenka mikrofalowa. Jeszcze do niedawna cieszyła się ona umiarkowaną popularnością, a to ze względu na krążące pogłoski o jej szkodliwym wpływie na zdrowie. Prawda jest jednak taka, że fale, emitowane przez urządzenie, są zupełnie nieszkodliwe, a sama mikrofalówka – może okazać się bardzo przydatnym sprzętem. Wystarczy wybrać się do pierwszego lepszego sklepu z artykułami AGD, by przekonać się, że wybór kuchenek mikrofalowych jest naprawdę bardzo szeroki i zróżnicowany. Dostępne są one w różnych wariantach i rozmiarach, a także bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy może dopasować do swojej kuchni takie urządzenie, które najbardziej będzie odpowiadać jego gustowi i potrzebom.
Jeśli chodzi o ceny kuchenek mikrofalowych, to także bywają one bardzo różne. Prawda jest taka, że najtańsze modele można kupić za niewiele ponad 100 zł, podczas gdy cena tych najdroższych grubo przekracza 1000. Wszystko zależy od tego, jakie funkcje posiada urządzenie, od jakiego producenta pochodzi oraz jaką mocą może się pochwalić. Oczywiście, droższe kuchenki mikrofalowe cieszą oko nie tylko rozmaitością funkcji, ale także nowoczesnym, futurystycznym wyglądem. Jednak osoby, które od mikrofali nie oczekują niczego więcej poza podgrzewaniem obiadu, mogą zdecydować się na tańszy wariant, z którego także będą zadowolone.

Jakie funkcje może posiadać kuchenka mikrofalowa?

Nie ma co ukrywać, że podstawową funkcją kuchenki mikrofalowej jest podgrzewanie jedzenia. W taką oczywiście jest wyposażona każda dostępna w sklepie kuchenka. Co ciekawe, bardziej rozbudowane modele dopasowują proces podgrzewania do jedzenia, jakie znajduje się w środku. I dzięki temu nie ma się co martwić, że odgrzewane w mikrofalówce mięso okaże się suche jak podeszwa, a zupa – gorąca tylko na brzegach.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy kuchenka, którą chce się kupić, posiada funkcję odmrażania jedzenia. W łatwy i szybki sposób można rozmrozić mięso na obiad czy też warzywa, które są zamarznięte na kość. Proces, który normalnie zająłby kilka dobrych godzin, tutaj potrwa zaledwie kilkanaście minut. Warto wybrać model, który odpowiednio dobiera moc podczas rozmrażania – bywa, że niektóre kuchenki mikrofalowe zamiast rozmrażać jedzenie, dodatkowo je niepotrzebnie podgotowują, a przecież nie o to chodzi.

Ciekawą funkcją, w jaką wyposażone są najlepsze modele kuchenek mikrofalowych, jest funkcja opiekacza lub grilla. Dzięki temu bez posiadania tostera można przygotować pyszne grzanki bądź też ciągnące się tosty. Dobrze, jeśli urządzenie jest wyposażone w ruszt, dzięki któremu posiłki pod opiekaczem mogą opiekać się w sposób równomierny. Warto także sprawdzić, czy można dowolnie wybrać sposób grillowanego jedzenia, dzięki czemu będzie ono zawsze przygotowane w punkt.

Nieco bardziej zaawansowanym wariantem jest kuchenka mikrofalowa z piekarnikiem. Dzięki niej można przyrządzić pyszne pieczenie, a nawet proste ciasta, bez konieczności uruchamiania tradycyjnego piekarnika. Mikrofalówka z piekarnikiem może co prawda kosztować nieco więcej, jednak zdecydowanie warto zainteresować się tym wariantem. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka funkcja może się przydać, a w razie awarii domowego piekarnika, ten w kuchence mikrofalowej może naprawdę uratować skórę. Zobacz także: https://pgreen.com.pl/czy-warto-kupic-zamrazarke/

Dlaczego warto posiadać kuchenkę mikrofalową?

Niezależnie od tego, czy jest to mikrofalówka z piekarnikiem, czy najprostszy dostępny w sklepie model – to urządzenie naprawdę powinno znaleźć się w każdym domu. Czasem nie ma ochoty na długie ogrzewanie obiadu bądź też brudzenie wszystkich dostępnych w kuchni garnków i wtedy właśnie na pomoc przychodzi mikrofalówka. Dzięki niej odgrzewanie posiłku może zająć zaledwie kilkanaście sekund i jest gwarancja, że będzie on w dalszym ciągu tak samo pyszny, jak przed podgrzaniem. Oczywiście, mikrofalówka może także przydać się do przygotowywania różnych, smakowitych dań. W internecie znaleźć można wiele przepisów, do których przygotowania niezbędna jest właśnie kuchenka mikrofalowa. Nie wszyscy wiedzą, że wystarczy jajko, odrobina mąki i cukru, by dzięki mikrofalówce w mgnieniu oka przygotować przepyszne ciasto w kubeczku. A takich fantastycznych przepisów jest naprawdę bardzo wiele.

Podsumowując, obecne kuchenki mikrofalówce to urządzenia, których nie może zabraknąć w nowoczesnych kuchniach. Obecnie posiadają one tyle funkcji, że mogą zastąpić niejeden kuchenny sprzęt, taki jak toster czy opiekacz. Oczywiście, dobrze jakości urządzenie o odpowiedniej mocy może nieco kosztować, jednak zdecydowanie warto ten zakup potraktować jako inwestycję we własną wygodę.

Szeroki wybór kuchenek mikrofalowych w sklepach sprawia, że każdy klient jest w stanie wybrać model perfekcyjnie dopasowany do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Oczywiście, wygląd nie jest sprawa drugorzędną – na szczęście producenci wypuszczają na rynek coraz to nowsze wzory kuchenek, które mają podbić serca klientów.

Redakcja pgreen.com.pl